Základy

Vitajte v Forge of Empires! Postavte sa na čelo mocného impéria: Vybudujte svoje mesto, úspešne ho preveďte rôznymi obdobiami, skúmajte nové technológie, dobyte svet a porazte nepriateľov. Táto WIKI vám pomôže na vašej výprave: nájdete tu všetky dôležité informácie, kompletné tabuľky a zaujímavé tipy.

Cieľ hry

Cesta k úspechu je ukrytá v rozumnom využívaní surovín – iba ak sa vám podarí nájsť ten správny pomer medzi príjmami a výdavkami dokážete odomykať nové technológie, vylepšovať svoje mesto a kráčať cestou za úspechom a slávou.

Obdobia


Začínate ako vodca malého kmeňa. Časom sa začnete rozvíjať – vyskúmate nové technológie, dobyjete územia a premeníte vašu malú dedinku na obrovskú metropolu. Hra je rozdelená do niekoľkých období. Začínate v Dobe Kamennej, cez Dobu Bronzovú, Dobu Železnú až po rôzne fázy Stredoveku, Koloniálnu éru či Priemyselný vek. Novú dobu dosiahnete skúmaním technológií v Strome Výskumu. Po vstupe do novej éry dostanete novú hlavnú budovu a vaša pôvodná bude automaticky vymenená. Vo väčšine prípadov, po vstupe do nového obdobia, obdržíte aj niekoľko nových budov, ktoré budete môcť postaviť.

Mapa Kontinentu


Budovanie a správa tvojho mesta nie je všetko. Na Mape kontinentu môžete zväčšovať svoje impérium, dobýjaním provincií. Je to veľmi výhodné, keďže väčšina provincií prináša so sebou rôzne bonusy. Mapa kontinentu je zhruba rozdelená na časti, ktoré zodpovedajú príslušným obdobiam. Váš postup na mape zodpovedá postupu vo výskume. A pozrite - okrem mapy kontinentu tam leží celý svet k preskúmaniu.

Hráči

Primárne hráte vo svojom meste a na Mape Kontinentu sám, ale interakcie s ostatnými hráčmi vo vašom susedstve sú kľúčom k úspechu a hlavne zábavou. Obchodujte s nimi, aby ste získali potrebné suroviny. Navštívte ich mestá a podporte ich, alebo záutočte so svojou armádou a bojujte s nimi v pravidelných turnajoch, aby ste ukázali svoje schopnosti veliteľa. V neposlednom rade môžete budovať tzv. Veľkolepé budovy, ktoré sa získavajú najťažšie, takže budete potrebovať pomoc priateľov a susedov.

Výber Sveta

Vitajte späť, .

To sú svety, v ktorých ste už hrali:
  Hrajte v novom svete, ktorý ste ešte nepreskúmali

   Nie ste ?

   Odhlásiť sa

   blaaah