Začíname

Ak začínate s hrou po prvýkrát, mali by ste dokončiť tutoriál a toľko úloh ako sa len dá. Po nejakom čase bude splnenie úloh náročnejšie a aj dlhšie. Nastal čas aby ste sa začali starať o svoje mesto:

Mesto

Základom úspešného mesta je produkcia. Iba ak produkujete dostatok mincí a zásob budete schopní si zaobstarať nové budovy a vojenské jednotky. Nesmiete zabúdať ani na obydlia a produkčné budovy, majte ich čo najviac, keďže sú vaším hlavným príjmom. Porovnávajte budovy, ktoré môžete postaviť – a stavajte také, ktoré najviac vyhovujú vášmu hernému štýlu. Rovnako dôležitá je aj spokojnosť vašich obyvateľov, pretože čím sú spokojnejší, tým viac produkujú. Takže budujte kultúrne budovy a dekorácie, a vždy sa ich snažte inšpirovať a povzbudiť.

Výskum

Vo vrchnej čast prehľadu mesta, v strede, vidíte tzv. Forge body - body výskumu. Pribúda vždy 1 za hodinu času, až kým nedosiahnete maximum. Tieto body sú motorom vášho impéria: potrebujete ich na obchodovanie, a hlavne na výskum. Výskum prebieha investovaním bodov v Strome výskumu, ak máte dostatok bodov a (v niektorých prípadoch) splnené ostatné podmienky, uvidíte čo vám daná nová technológia prinesie a aké nové budovy vám pribudnú do menu budov.

Mapa a Bitky

Nikdy nezabúdajte na Mapu Kontinentu. Získavajte provincie, pretože iba tak získate viac rozšírení pre svoje mesto a v neposlednom rade kľúčové zásoby tovaru. AKO získate nové sektory je čisto len na vás. Na začiatku je ľahké poraziť armády nepriateľa, avšak s postupom času začnú byť bitky náročnejšie. Musíte sa dobre pripraviť. Dávajte pozor na to, aké jednotky proti vám súper použije, a postavte proti nim adekvátnu a účinnú „odpoveď“. Veľmi zjednodušene, rýchle jednotky sú dobre na boj s jednotkami na diaľku, a bojové/obrnené/na blízko jednotky su dobré proti rýchlym. Bojovníci na diaľku majú výhodu proti obrneným/na blízko. Môžete ešte viac zvýšiť vaše šance na úspech v bitke. Stačí infiltrovať sektor, nepriateľské jednotky na začiatku bitky premôžete oveľa ľahšie, čo je obrovskou výhodou. Ak rozumne využívate terén a idete na nepriateľa s niekoľkými jednotkami, mali by ste uspieť bez väčších problémov.

Hráči

Na svete nie ste sám. Vo vašom susedstve nájdete iných hráčov s ktorými môžete obchodovať. Niektorí vás môžu prísť navštíviť a podporiť vás. Rovnako aj vy môžete navštíviť ich, zlepšiť im budovy alebo motivovať daného hráča.

Toto vám ponúka pár extra mincí, a tiež aj možnosť získať nejaký cenný plán na Veľkolepé budovy. VB poskytujú skvelé bonusy pre tých, ktorí ich dokažú celé postaviť. Aby sa ešte zvýšila ich sila, je potrebné zvyšovať ich úroveň. Majiteľ VB, ako aj iní návštevníci mesta môžu prispieť na zvyšovanie úrovne svojimi bodmi výskumu. Vždy keď VB dosiahne novú úroveň, najväčším prispievateľov je poslaná cenná odmena. Ak nie ste mierový typ, môžete ich skúsiť napadnúť. Ak vy a vaša útočiaca armáda dobyje obrancov súpera, možete vyrabovať budovy – tým pádom získate ďalší zdroj príjmu, ale určite nie veľa priateľov. Ak sa budete zapájať do turnajov, môžete získať množstvo medailí.

Tovary

Po nejakom čae budete potrebovať rôzne tovary. Premýšlajte dopredu, aby sa vám nestalo, že budete stagnovať kvôli nedostatku určitého tovaru. Nemusíte všetky druhy tovaru vyrábať sám – koncentrujte sa na tie, ktoré môžete získať z tovarových zásob na Mape . Spojte sa s ostatnými hráčmi a vymieňajte ich za tie, ktoré nemáte. Môžete vymieňať tovar aj s NPC obchodníkmi; avšak ich pomer je veľmi zlý a mali by ste to robiť len v nevyhnutných situáciach. Existuje ešte jeden spôsob. Ak využijete svoju armádu, s dobrým načasovaním a skúsenosťami, dokážete okradnúť svojho suseda o jeho produkciu tovarov.

Tipy

 • Plánujte vopred

 • Nenechávajte si „pretekať“ body výskumu

 • Zaistite si prísun tovarov čo najskôr

 • Využite tovarové zásoby na zisk na trhovisku

 • Efektívne využite stavebný priestor

 • Získajte všetky rozšírenia, ktoré môžete – sú najdôležitejšie pre rozvoj

 • Dávajte si pozor, aby sa vaše zásoby nepokazili

 • Nezabúdajte na denný bonus hlavnej budovy

 • Kontrolujte úroveň spokojnosti svojich obyvateľov

 • Navštívte mestá susedov a motivujte či zlepšite ich budovy ak potrebujte rýchlo získať mince

 • V bitke: INFILTRUJTE! Zistite stav obrany a pošlite proti-jednotky! Využívajte výhody terénu! Útočte s viacerými jednotkami!

Výber Sveta

Vitajte späť, .

To sú svety, v ktorých ste už hrali:
  Hrajte v novom svete, ktorý ste ešte nepreskúmali

   Nie ste ?

   Odhlásiť sa

   blaaah